Zmarł Mieczysław Marszałek, lat 78, z Goszczowic. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada o godz. 14.00 w Goszczowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
Zmarł Jan Gruszka, lat 75, z Niemodlina. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarła Gerda Springer, lat 89, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 02 grudnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wykaz świąt oraz ważniejszych wydarzeń roku 2021 w naszej parafii

LUTY

11 lutego - Nabożeństwo lourdzkie z procesją ze świecami w Szydłowie

17 lutego -  Środa Popielcowa

21 lutego - Nauki przedślubne dla narzeczonych naszej parafii,  którzy mają zamiar zawrzeć związek małżeński do końca tego roku - o godz. 15.00

MARZEC

- Rekolekcje wielkopostne (Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3.)

21 - marca - Odpust w Szydłowie

KWIECIEŃ

28 marca - Niedziela Palmowa

04 kwietnia - Wielkanoc

08 kwietnia - Konwent wielkanocny kapłanów dekanatu w kościele Zmartwychwstania Pańskiego

03 maja - Msza św. w int. Ojczyzny (o godz. 11.00)

11 maja - Procesja do krzyża przy ul. Kościuszki i nabożeństwo z racji Dni  krzyżowych w rocznicę poświęcenia tego krzyża

24 maja - Nabożeństwo majowe przy krzyżu w Ligocie na rondzie -  w rocznicę poświęcenia tego krzyża - o godz. 19.15

CZERWIEC

03 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała - o godz. 9.00 w Tułowicach SUMA z procesją (w Szydłowie o godz. 9.15)

13 czerwca o godz. 11.00 - Rocznica I-szej Komunii świętej

27 czerwca - I Komunia Święta o godz. 10.30         (nabożeństwo o         godz. 16.00)

SIERPIEŃ

13 sierpnia - Dzień Wiecznej adoracji

15 sierpnia - Nabożeństwo przy kaplicy na ul. Opolskiej w 18-tą rocznicę jej poświęcenia o godz. 20.30

22 sierpnia - Odpust parafialny ku czci św. Rocha (Suma odpustowa o godz. 12.15)

23 sierpnia - Msza św. poodpustowa na cmentarzu w Tułowicach

26 sierpnia (środa) - o godz. 18.00 Msza św. ku czci  M.B.Częstochowskiej przed kaplicą w Ligocie Tułowickiej

29 sierpnia (niedziela) - Dożynkowa Msza św.  w Tułowicach o godz. 11.00

05 września - Dożynki w  Szydłowie

11 września - Pielgrzymka na Górę św. Anny na obchody kalwaryjskie z racji odpustu Podwyższenia Krzyża świętego.

08.IX -17.IX - Pielgrzymka do Włoch

03 października - Odpust w Goszczowicach

16 października - Nabożeństwo różańcowe w Skarbiszowicach w 75-tą rocznicę postawienia i poświęcenia krzyża.

11 listopada - Msza św. w int. Ojczyzny (o godz. 11.00)

14 listopada - 181 rocznica poświęcenia kościoła parafialnego

- 31 rocznica poświęcenia kościoła Zmartwychwstania Pańskiego