Zmarł Ks. Jacek Szuster, lat 47, z Augusta - USA (Tułowic). Pogrzeb odbędzie się w Tułowicach w sobotę, 22 września o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarł Jan Sieja, lat 65, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 września br. o godz. 15.30 Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarła Krystyna Konieczna, lat 64, z (Tułowic) Ołdrzychowic Kłodzkich. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 września o godz. 14.00 w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wykaz świąt oraz ważniejszych wydarzeń roku 2018 w naszej parafii

LUTY

11 lutego - Nabożeństwo lourdzkie z procesją ze świecami w Szydłowie

14 lutego -  Środa Popielcowa

18 - 21 lutego – Rekolekcje wielkopostne

18 marca - Odpust w Szydłowie

25 marca - Niedziela Palmowa

KWIECIEŃ

1 kwietnia - Wielkanoc

5 kwietnia - Konwent wielkanocny kapłanów dekanatu w kościele Zm. Pańskiego

8 kwietnia - Rocznica I-szej Komunii świętej

15 kwietnia - Udzielanie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w Korfantowie o godz. 15.00

06 maja - I Komunia Święta o godz. 10.30 (nabożeństwo o godz. 15.00)

03 maja - Msza św. w int. Ojczyzny (o godz. 11.00)

?? maja - Msza św. z okazji DNI TUŁOWIC w int. wszystkich mieszkańców naszej gminy, zakładów pracy i instytucji gminych.

31 maja – Uroczystość Bożego Ciała – o godz. 9.00 w Tułowicach SUMA z procesją (w Szydłowie o godz. 9.15)

CZERWIEC

6-15 czerwca - pielgrzymka do Medjugorje

SIERPIEŃ

13 sierpnia - Dzień Wiecznej adoracji

15 sierpnia - Nabożeństwo przy kaplicy na ul. Opolskiej o godz. 20.30

19 sierpnia - Odpust parafialny ku czci św. Rocha (Suma odpustowa o godz. 11.30)

20 sierpnia - Msza św. poodpustowa na cmentarzu w Tułowicach

26 sierpnia - Msza św. przed kaplicą M.B.Częstochowskiej w Ligocie Tuł. o godz. 12.15 z aracji odpustu i  Dożynek parafialno-gminnych (gospodarzami mieszkańcy Ligoty)

02 września - Dożynki w Szydłowie i Goszczowicach

16 września - Nabożeństwo z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego przed krzyżem w Skarbiszowicach

07 października - Odpust w Goszczowicach

13 października - Nabożeństwo na pamiątkę osiedlenia w Skarbiszowicach

11 listopada - Msza św. w int. Ojczyzny (o godz. 11.00)

11 listopada - 178 rocznica poświęcenia kościoła parafialnego

- 28 rocznica poświęcenia kościoła Zmartwychwstania P.

- 105 rocznica poświęcenia kościoła w Szydłowie

- 115 rocznica poświecenia kościoła w Goszczowicach