Zmarł Mieczysław Marszałek, lat 78, z Goszczowic. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada o godz. 14.00 w Goszczowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
Zmarł Jan Gruszka, lat 75, z Niemodlina. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarła Gerda Springer, lat 89, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 02 grudnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zespól muzyczny tworzy grupa młodzieży grająca na instrumentach do których należą 3 gitary i 1 gitara basowa. Spotykają się oni w ciągu tygodnia na próbach, w czasie których ćwiczą repertuar piosenek religijnych, które są grane w czasie młodzieżowych Mszy świętych.

Schola młodzieżowa to grupa prawie 20 osób, które także maja swoja próbę razem z zespołem w każdy czwartek o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

Działalność zespołu i scholi jest często wykorzystywana w duszpasterstwie młodzieżowym na terenie parafii, a także na terenie naszego dekanatu Niemodlinskiego.

Zespól i schola już kilkukrotnie przygotowywały oprawę muzyczno - słowną na dekanalnych spotkaniach młodzieżowych, które odbywały się miedzy innymi w Skorogoszczy, Tulowicach
i Magnuszowicach. Byliśmy, także jako młodzież naszej parafii w Korfantowie, gdzie została odprawiona Eucharystia i spotkanie w salce katechetycznej.

Przygotowujemy i prowadzimy np. czuwanie w Wielkim Tygodniu, czuwanie w Uroczystość Wszystkich Świętych i nie tylko. W maju udajemy się na nabożeństwo majowe w plener, czyli
do tzw. BIALEGO KRZYZA, które znajduje się w naszych tulowickich lasach.

Jest jeszcze innych wiele inicjatyw jeśli chodzi o zespól muzyczny, schole młodzieżową i sama młodzież, lecz nie sposób wszystkiego wymienić.

/oprac. ks. Jarosław Dąbrowski/