Zmarła Józefa Kałwa, lat 92, z Ligoty Tułowickiej. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 08 maja o godz. 11.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarł Rudolf Suszko, lat 88, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 10 maja o godz. 14.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarła Bogumiła Zaborowska, lat 63, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 11 maja o godz. 14.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarł Czesław Małolepszy, lat 93, z Szydłowa. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 07 maja br. o godz. 14.00 w Szydłowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zespól muzyczny tworzy grupa młodzieży grająca na instrumentach do których należą 3 gitary i 1 gitara basowa. Spotykają się oni w ciągu tygodnia na próbach, w czasie których ćwiczą repertuar piosenek religijnych, które są grane w czasie młodzieżowych Mszy świętych.

Schola młodzieżowa to grupa prawie 20 osób, które także maja swoja próbę razem z zespołem w każdy czwartek o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

Działalność zespołu i scholi jest często wykorzystywana w duszpasterstwie młodzieżowym na terenie parafii, a także na terenie naszego dekanatu Niemodlinskiego.

Zespól i schola już kilkukrotnie przygotowywały oprawę muzyczno - słowną na dekanalnych spotkaniach młodzieżowych, które odbywały się miedzy innymi w Skorogoszczy, Tulowicach
i Magnuszowicach. Byliśmy, także jako młodzież naszej parafii w Korfantowie, gdzie została odprawiona Eucharystia i spotkanie w salce katechetycznej.

Przygotowujemy i prowadzimy np. czuwanie w Wielkim Tygodniu, czuwanie w Uroczystość Wszystkich Świętych i nie tylko. W maju udajemy się na nabożeństwo majowe w plener, czyli
do tzw. BIALEGO KRZYZA, które znajduje się w naszych tulowickich lasach.

Jest jeszcze innych wiele inicjatyw jeśli chodzi o zespól muzyczny, schole młodzieżową i sama młodzież, lecz nie sposób wszystkiego wymienić.

/oprac. ks. Jarosław Dąbrowski/