Zmarła Józefa Kałwa, lat 92, z Ligoty Tułowickiej. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 08 maja o godz. 11.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarł Rudolf Suszko, lat 88, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 10 maja o godz. 14.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarła Bogumiła Zaborowska, lat 63, z Tułowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 11 maja o godz. 14.00 w Tułowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Zmarł Czesław Małolepszy, lat 93, z Szydłowa. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 07 maja br. o godz. 14.00 w Szydłowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Caritas Diecezji Opolskiej

45-010 OPOLE, ul. Szpitalna 5a

e-mail: caritas_centrala@op.onet.pl
www.caritas.diecezja.opole.pl
tel. 77 453-12-41

Czy wiedziałeś już że bliskość człowieka może uzdrowić ?

Czy wiedziałeś już że nadejście człowieka może drugiego ożywić ?

Czy wiedziałeś już że poświęcenie czasu drugiemu znaczy więcej niż pieniądze ?

Czy wiedziałeś już że wysłuchanie człowieka działa cuda ?

Czy wiedziałeś już że czynić to znaczy więcej niż mówić ?

/Wilhelm Willms/

STACJA OPIEKI CARITAS W TUŁOWICACH

Stacja Opieki Caritas
ul. Świerczewskiego 8
49 - 130 Tułowice
Biuro Stacji czynne od poniedziałku do piatku w godzinach:
1000 - 1100
1400 - 1500
tel. (077) 4600 - 028
tel. kom. (0)600-478-438

Na terenie parafii działa Stacja Opieki Caritas i Gabinet Rehabilitacyjny Caritas.

Stacja opieki powstała w 1993 roku. Jej zadaniem jest całodobowa, domowa opieka medyczno - pielęgnacyjno - rehabilitacyjna nad ludźmi chgorymi, niepełnosprawnymi i w podeszłym wieku na terenie gminy Tułowice. W Stacji Opieki pracują 2 dyplomowane pielęgniarki środowiskowo - rodzinne przygotowane do pracy w środowisku i opiece paliatywnej.
Przy Stacji Opieki istnieje wypozyczalnia sprzętu medyczno - pielęgnacyjno - rehabilitacyjnego niezbędnego do używania w domu chorego. Tak zorganizowana forma opieki zapewnia w naszych warunkach ochrony zdrowia optymalne możliwości niesienia niezbędnej pomocy potrzebującym pozostającym w swoich domach, wśród swoich bliskich i zwykła ludzką obecność, która tak bardzo jest potrzebna.Biuro Biuro


GABINET REHABILITACYJNY W TUŁOWICACH

W 1995 roku przy Stacji Opieki powstał Gabinet Rehabilitacyjny Caritas. W gabinecie wykonywane są zabiegi kinezyterapii, fizykoterapii, naświetlania i zajęcia korekcyjne dla dzieci.
Zabiegi te stosowane są w schorzeniach reumatycznych, ortopedycznych i neurologicznych.

Rehabilitacja pozwala pacjentom szybciej odzyskiwać siły i wracać do zdrowia.

/oprac. T. Sulikowska/